Ekologická drogerie pro domácnost: Jak uklidit „zeleně“?

Vyprat špinavé prádlo, omýt nádobí, otřít prach či vytřít podlahu. Ke všem těmto domácím pracím, které je pro udržení čistého a harmonického domova nezbytné v pravidelných cyklech provádět, dnes již lze přistupovat „zeleně“, tedy šetrně k již tak zaneřáděnému životnímu prostředí. Jaké prostředky ekologická drogerie pro domácnost zahrnuje?

Mytí nádobí

Patrně vůbec nejčastěji prováděnou domácí prací je mytí nádobí. Ať už máte myčku či se se zašpiněnými talíři a skleničkami vypořádáváte „po staru“ ručním mytím, obojí lze činit zodpovědně, ekologicky. Pro ruční mytí nádobí dnes frčí prostředek na mytí nádobí s aloe a citronem, který můžete koupit v různých nádobách s objemem nejčastěji od 1 do 5 litrů. Populární jsou i prostředky na nádobí s heřmánkem a klementinkou. Málo co dokáže člověka vytočit víc, než když z myčky po 1,5 hodinovém cyklu vytáhnete poločisté/pološpinavé nádobí, na které si jen sotva naložíte bez dalšího mytí večeři. Vybrané eko tablety do myčky ale nejenže talíře, skleničky i příbory dokonale omyjí, ale zároveň tím chemicky nezatíží vaši domácnost, spodní vody ani životní prostředí obecně.

Praní špinavého prádla

Stejně jako se neobejdeme bez čistého nádobí, neméně důležité je praní špinavého prádla. Bez znečišťování vody i ničení praného prádla agresivními chemikáliemi toho docílíte, pokud budete kupovat ekologické:
  • prací prostředky,
  • aviváže a máchadla,
  • bělidla a odstraňovače skvrn,
  • prostředky na sušení rádla.
Věřte tomu nebo ne, ale vedle aviváže s levandulovou silicí, ekologického prášku na prádlo nebo třeba eko odstraňovače skvrn zahrnuje ekologická drogerie pro domácnost také ekologické kolíčky na prádlo nebo žlučové mýdlo.

Vytírání podlahy a otírání prachu

Ať už se rozhodnete vytřít podlahu ve vstupní chodbě, otřít prach na kuchyňské lince nebo dokonale vyčistit koupelnu, budou se vám v každém případě hodit ekologické hadříky, drátěnky, houbičky, utěrky a prachovky z recyklu různých povrchů, barev i rozměrů.

Životní prostředí může (a měl by) chránit každý

Jak sami vidíte, ekologická drogerie pro domácnost představuje skutečně rozsáhlý sortiment a mimo jiné důkaz, že „něco“ pro zachování životního prostředí může s minimálními náklady udělat skutečně každý z nás.

Publikováno: 03. 04. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: Katka Roubalová