Důvody, proč mít bezdrátový mixér pro rychlé vaření

Mixéry patří mezi malé kuchyňské roboty, které usnadňují práci a šetří čas. Proto se stal nepostradatelným kuchyňským nástrojem. Vybrat správný mixér do kuchyně však není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Je třeba vzít v úvahu několik faktorů Musíte například přemýšlet o typech potravin, které často připravujete, o jejich síle a značce, od které je můžete koupit. Pokud jde o druh mixéru, můžete si vybrat mixér se šňůrou nebo akumulátorový mixér. Zde jsou důvody, proč byste si měli vybrat mixér s baterií a bez kabelu.

1 Jsou jednoduché

Nikdo nechce pracovat s mixérem, který vyžaduje čtení návodu k použití pokaždé, když ho chcete použít. Krása akumulátorového mixéru spočívá v tom, že je uživatelsky přívětivý a snadno s ním připravíte koktejly a další nápoje. Nemají spoustu tlačítek a ovládacích prvků. Stačí ji zapnout a rozmixovat jídlo. Díky tomu je také časově nenáročný

2 Jsou přenosné

Ať už jdete do posilovny, do parku, na piknik nebo cestujete, můžete si je vzít s sebou. Je lehký a díky své konstrukci se vejde do cestovní tašky kamkoli. Jelikož jsou baterie dobíjecí, nemusíte při přípravě jídla hledat elektrickou zásuvku. Pokud jsou baterie nabité, stačí jej zapnout a během několika minut máte připravený svůj oblíbený nápoj.

3 Méně hluku

Další výhodou akumulátorového mixéru je, že produkuje méně hluku než jeho šňůrové protějšky. Pokud vás dráždí hluk, který gadgety vydávají, pak je lepší použít bezdrátový přístroj. Navíc je vhodný do kanceláře, protože nechcete být zdrojem rušivého hluku v takovém veřejném prostoru.

4 Snadné čištění

Akumulátorové mixéry se čistí snadněji než ty s kabelem. Díky jeho jednoduché konstrukci budete mít při čištění méně starostí. Protože má méně tlačítek a ovládacích prvků, nemusíte se bát, že se namočí a poškodí. Můžete ho také mýt v myčce, což je u kabelových myček obtížné.

5 Úspora místa

Další výhodou bezdrátového mixéru je úspora místa. Díky kompaktnímu designu nepotřebujete k jeho umístění velkou pracovní desku. Pokud bydlíte v malém bytě nebo máte malý kuchyňský prostor, nechcete mixér, který by ho celý zabíral. Bezdrátový bateriový mixér bude perfektní.

6 Lze jej použít při výpadku proudu

Problém s mixérem se šňůrou spočívá v tom, že je omezující. Když dojde k výpadku elektřiny, budete nuceni si vzít jídlo bez koktejlu. Pokud jste vyhráli bezdrátový mixér, jste ve výhodě. Protože používá dobíjecí baterie, nezáleží na tom, zda je či není vypnutý proud: můžete jej používat bez ohledu na to. Trik spočívá v tom, že baterie zůstávají nabité, abyste je mohli používat kdekoli a kdykoli nebo při dostupnosti či nedostatku energie.

7 Pohodlí

Výhodou bateriových nebo bezdrátových mixérů je také pohodlí. Nezapomeňte, že jsou vybaveny dobíjecími bateriemi, které jsou napájeny přes port USB. To přináší pohodlí v tom smyslu, že jej můžete používat, i když dojde k výpadku proudu. Za druhé, k výrobě šťávy pomocí bezdrátového mixéru nemusíte být u zdroje energie. Můžete ji používat kdekoli a dokonce i venku. Díky tomu je akumulátorový mixér vhodný zejména na pikniky, cestování a další venkovní aktivity. Protože se nabíjí přes USB, můžete baterie snadno napájet, pokud najdete sportovní místo pro připojení nabíječky.

8 Zdravější výsledky

Mixér napájený bateriemi nemůže fungovat stejně jako mixér s kabelem. Počet otáček za minutu je u akumulátorového mixéru nižší než u mixéru se šňůrou. To je příčinou nízké rychlosti Nízká rychlost však není úplně na škodu. Čím nižší je rychlost otáčení, tím nižší je množství tepla vznikajícího při procesu. To znamená, že ovocná šťáva nebude oxidovat a živiny zůstanou zachovány. Nezapomeňte také, že i když je rychlost nízká, neznamená to, že vám příprava jídla zabere více času. Díky snadnému použití vám příprava šťávy může trvat kratší dobu.

9 Všestrannost

Akumulátorový mixér zvládne stejnou práci jako ten s kabelem. Jediný rozdíl je v tom, že práci může vykonávat pomaleji než kabelový protějšek. Pozitivní je, že si budete moci užívat všech výhod mixéru se šňůrou a zároveň budete mít hotovou práci. Akumulátorový mixér vám pomůže s přípravou nejrůznějších potravin. Můžete jej použít k přípravě šťávy, mixování ingrediencí, přípravě omáček a k dalším činnostem, které dělá elektrický mixér.

Akumulátorové mixéry jsou funkční a také praktické Jsou přenosné a můžete je používat kdekoli si přejete. Také nejsou závislé na dostupnosti elektřiny nebo zdroje energie, který by jim pomáhal s přípravou jídla. Pokud jsou baterie nabité, můžete se spolehnout, že vám pomůže. Pořízením kvalitního mixéru získáte výše uvedené výhody. Najděte si přístroj, který vyhovuje vašim potřebám při přípravě pokrmů, a od spolehlivého výrobce.

Publikováno: 23. 01. 2022

Kategorie: Ostatní

Autor: Katka Roubalová

Tagy: kuchyně | kuchyňské spotřebiče | mixér | vaření