Stropní svítidla do všech místností v domácnosti

Existuje spousta variant svítidel a dá se říct, že je zcela na vás, která vyberete na chodbu, do obývacího pokoje nebo do ložnice. Je na vás, zda budete experimentovat, nebo zda se oddáte do rukou specialistů, kteří doporučí stropní svítidlo přesně tam, kam patří. Přece jen ruku na srdce, požadavky na světlo v kuchyni máme odlišné než na světlo v ložnici.

Osvětlení kuchyně

Kuchyně je prostor, ve kterém když se pohybujeme, potřebujeme dostatečné množství světla a při vaření nám rozhodně nepostačí pouhé světlo nad kuchyňskou linkou. Dobrou variantou, poskytující vysokou intenzitu světla, jsou podhledová svítidla, která jsou zabudovaná do stropu. Intenzita svícení dokáže navodit pocit světla přirozeného, při kterém nám půjde práce pěkně od ruky a neunikne nám ani zrnko soli, které upadne na podlahu či linku. Druhou variantou stropních svítidel, které se hodí do kuchyně, mohou být také bodová svítidla, které lze v mnoha případech navíc natáčet přesně tam, kam potřebujete, aby dopadalo světlo.

Lustr nad jídelní stůl

Ke kuchyni často náleží také jídelna, případně se nachází hned za rohem. Také u jídelního stolu rozhodně oceníme, abychom viděli do talíře. Lustry a závěsná svítidla lze vybírat klasická i designová, s delším či kratším kabelem. Pokud byste měli zájem svítit v jídelně podélným světlem, které by dosahovalo z jednoho konce stolu na druhou, stačí si vybrat jeho variantu na e-light.cz.

Atypická stropní svítidla

Pokud byste měli zájem přinést zajímavý prvek například do obývacího pokoje, skvělým tipem je stropní svítidlo do napájecí lišty, které může vést podél všech 4 stěn místnosti. Tuto formu osvětlení je možné nainstalovat také na dlouhou chodbu. Zde však nemusí kopírovat stěny. Může vést středem chodby díky jedné dlouhé liště.

Publikováno: 31. 08. 2022

Kategorie: Interiér

Autor: Katka Roubalová