4 nejdůležitější věcí, které by ve vaší domácí pracovně rozhodně neměly chybět

Bez ohledu na to, zda vás k práci z domova přiměla nekonečně dlouhá pandemie koronaviru, nebo jste na home office najeli proto, že ve vašich očích benefity výrazně převažují nad negativy, buďte při zařizování domácí pracovny důslední. Bylo by naivní si myslet, že své povinnosti odbudete na pohovce v pyžamu – efektivita práce z domu jde ruku v ruce s tím, jaké podmínky si pro ni vytvoříte. Pro jistotu jsme vytvořili seznam nejdůležitějších věcí, bez kterých se pravděpodobně neobejdete ani vy.

1) Pracovní stůl a židle

I kdybyste si pro práci z domu vyhradili jen část některé místností, neváhejte investovat do dostatečně prostorného stolu a komfortní židle, která poskytne adekvátní oporu vašim zádům a nebude vás z ní bolet celé tělo již po pár minutách sezení.

2) Optimální osvětlení

Dostatek světla je jednou ze základních podmínek produktivního a ergonomického pracoviště. Kromě centrálního světla by v místnosti neměla na pracovním stole chybět lampa. Neměla by vás oslňovat, volte proto neprůsvitné stínidlo a vhodnou výšku (obecně se doporučuje, aby světlo ozařovalo pracovní plochu z výšky 40-50 cm pod úhlem 60-70 °). S přemírou světla během dne si naopak poradí záclony či závěsy.

3) Výkonný počítač

Pokud jste v rámci home office nucení pracovat na vlastním stroji, ujistěte se, že z hlediska výkonu odpovídá náročnosti práce, kterou se na něm chystáte dělat. Spousta lidí se při přechodu z kanceláře, kde využívali firemní počítač, nestačí divit, jak moc je jejich vlastní desktop či notebook pomalejší. V případě finanční nouze sáhněte po výkonnějším repasovaném počítači – nebude vás stát tolik jako nový model, ale i tak vám udělá dobrou službu.

4) Stabilní a rychlé internetové připojení

Co dodat k tomuto bodu? Snad jen to, že bez rychlého a spolehlivého internetu se při práci z domova obejdete jen horko těžko. Neváhejte proto se změnou poskytovatele, který vám z hlediska rychlosti či stability připojení příliš nevyhovuje.

Publikováno: 22. 01. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Katka Roubalová