5 tipů, jak provonět byt: Čerstvé kvítí, vonné svíčky či aromalampy

Při zařizování útulného domova je důležité přemýšlet komplexně. Podlahy, nábytek, vymalování i dekorační doplňky spolu musíte ladit co do barvy, tak i stylu. A když se vám podaří tohle všechno zařídit, přichází na řadu ještě jedna záležitost – příjemné aroma. Víte, jak provonět byt, abyste se ve svém obydlí cítili skutečně komfortně?

1. Květiny

Jednu z nejpřirozenějších cest, jak provonět byt, představují květiny. A to ve všech možných podobách:
  • řezané květiny,
  • květiny v květináčích,
  • sušené květiny.
Není sporu o tom, že čerstvé řezané květiny jsou krásné a fantasticky voní. Příležitostně svoji roli splní na výbornou, ale pokud byste měli kupovat řezané květiny jednou, dvakrát do týdne, z dlouhodobého hlediska se jedná o velice finančně nákladnou variantu. Květiny zasazené do květináčů jsou levnějším a značně trvalejším řešením. Namísto provonění však interiér spíše provzdušní. To ale samozřejmě není na škodu. Meduňka, rozmarýn, levandule nebo třeba okvětní plátky růží, sušená borovice, hřebíček a podobně. Možností je vnitřek obydlí vyzdobit sušenými květinami, které mají vedle příjemného aromatu i ozdravné účinky.

2. Vonné svíčky

Co může být jednoduššího, než si vyzdobit poličky nebo třeba jídelní stůl voňavými svíčkami? V krámě si prostě jednoduše vyberete, zda je vám nejpříjemnější aroma vanilky, čokolády, maliny nebo třeba rozkvetlé třešně, a je to!

3. Aromalampy

Stále populárnějším způsobem, jak provonět byt, je pořízení aromalampy; tedy zpravidla keramické nádoby určené pro naplnění vonným olejíčkem. Pod tím už stačí zapálit svíčku a kýžený efekt je na světě!

4. Osvěžovače vzduchu

Léta zaběhlou a také osvědčenou variantou jsou osvěžovače vzduchu, které nejčastěji zakoupíte ve formě vajíček nebo spreje. Moderní doba 21. století navíc poskytuje i řešení pro náročnější zákazníky – elektrické osvěžovače nebo osvěžovače s pohybovým čidlem, které se aktivují v případě, že „je to potřeba“.

5. Vonná mýdla

Uvědomili jste si někdy při mytí, jak krásně, a přitom nenásilně voní mýdla? Pokud si pořídíte speciální vonná mýdla s nejrůznějšími aromaty a volně je umístíte v koupelně či třeba šatně, kde zvolenou vůni nasaje i přítomné oblečení, určitě tím neprohloupíte.

Publikováno: 03. 04. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: Katka Roubalová