Kam umístit mobilní topidlo?

Podzim je v plné síle a s ním začala i topná sezóna. Většina z nás si nyní plně uvědomuje význam tepelné pohody a jejího vlivu na efektivitu práce. Bez tepla to samozřejmě nejde ani v garáži či dílně – naštěstí se nabízí jednoduchý způsob, jak dané prostory rychle vytopit. Nepostradatelným pomocníkem nejen kutilů, mechaniků jsou horkovzdušná topidla. Pokud si zařízení hodláte pořídit, udělejte si jasno ohledně optimálního umístění.

Topidlo patří pod okno

Ideální místo pro umístění topidla je pod oknem, případně v bezprostřední blízkosti okenního prostoru. Proč právě zde? Důvod je prostý – oknem proniká do prostoru chladný vzduch, který se zaslouží o efektivní cirkulaci vzduchu produkovaného topidlem. Chcete-li, aby vaše budoucí topidlo fungovalo co možná nejefektivněji, umístěte ho právě zde. Co byste si však měli důsledně ohlídat, je přítomnost hořlavých předmětů a zdrojů vody v bezprostřední blízkosti topidla. Mohly by způsobit požár nebo zkrat. Pořídíte-li si elektricky napájený přímotop, budete jej muset umístit do blízkosti elektrické zásuvky. V případě nástěnného plynového topení neboli vafky je nezbytný otvor pro odvod spalin – to samé platí také pro naftová topidla.

Uvedení do provozu nebývá složité

Zprovoznění přímotopu není složité a naprostá většina uživatelů to zvládne svépomocí – veškeré potřebné instrukce najdete přiloženém návodu (ohlídejte si především správné napojení přívodu plynu, případně odtah spalin u naftového modelu). Pokud si přesto nebudete vědět rady, nechte si poradit od profesionálů, kteří vám přímotop prodají. Dobrou volbou jsou odborníci z eprofi.cz, v jejichž nabídce najdete plynová a naftová topidla i elektrické topení. A nechybí ani kvalitní odvlhčovače Master - bezkonkurenční bojovníci proti nadměrné vlhkosti.

Publikováno: 10. 10. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Katka Roubalová