Rady a tipy, jak se zbavit červotoče
Obsah článku:
Dveře své domácnosti můžete mít pro ostatní dokořán, ale někteří návštěvníci dovnitř nesmí, i kdyby z nebe padaly trakaře. Jejich pobyt by pro vás mohl mít nedozírné následky. Řeč není o sousedech, se kterými jste si nepadli do noty, ale o zástupcích dřevokazného hmyzu. Červotoče zřejmě sáhodlouze představovat nemusíme – anebo ano? Pokud doma slyšíte zvláštní chroupání, možná se u vás ubytoval právě tento škůdce. Jak to bezpečně poznáte a ochráníte před ním svůj nábytek?
Nejen chroupavé zvuky, ale také jemné piliny v bezprostředním okolí napadeného nábytku – a konečně i drobné dírky neboli výletové otvory, kterými brouk po transformaci z larválního stadia vylétává ven. To všechno jsou typické znaky přítomnosti červotoče. Může se jednat o červotoče proužkovaného, umrlčího, peřenitého, kostkovaného či hnědého. V každém případě buďte na pozoru, protože červotoči - navzdory své velikosti - dokáží dřevo řádně zdecimovat. Necháte-li řádění dřevokazného hmyzu dojít do krajnosti, z oblíbené skříňky či jiného kusu nábytku nadělá řešeto.
Jak s červotočem zatočit?
Co si počít v momentě, kdy jste si stoprocentně jistí tím, že u vás doma hoduje rodinka vypasených larev červotoče? Na nic nečekejte a napadený nábytek odstavte od ostatního. Poté zkontrolujte rozsah poškození a rozhodněte, zda se pustíte do záchranné akce, nebo se prožraného kousku na dobro zbavíte.Publikováno: 01. 04. 2021
Kategorie: Ostatní