Japonský strom i ve vašem domově. Jak ho pěstovat?

0

Už jste slyšeli o tom, že si do svého příbytku můžete přinést takzvaný strom peněz? Říká se mu také karasula nebo japonský stroj a má přinést do vašich domovů tolik kýžené bohatství. U nás je tato pokojová rostlina známá hlavně díky označení „tlustice”. Za jméno můžou hlavně žlutozelené listy, které rostou velmi hustě na silných větvích.

Jak pečovat o tlustici

Pokud se rozhodnete pěstovat tlustici, držáky rostlin a květin budou skutečně zapotřebí. Přece jenom i tlustice potřebuje ideální květináč, do kterého se umístí a ve kterém si bude žít, doufejme, spokojeným a bezproblémovým životem.

Aby se tak stalo, je dobré vědět, jak o tlustici tedy pečovat. Mnoho pěstitelů se velmi často popadá za hlavu, když tlustice odmítá kvést. Důvodem však může být špatně zvolené stanoviště, na které nemíří dostatečné množství světla. Nebo jste rostlinu jen ořezali více, než by sama čekala.

Jelikož mluvíme o pokojové rostlině, měli byste si dát pozor na to, aby se rostliny nedotýkaly zimní mrazíky. Na druhou stranu jí ani nesvědčí to, když ji spálí sluníčko. Zejména na zimu se vyplatí, když ji vezmete domů. Vyhnete se tím oběma scénářům. V nejlepším případě si tlustici nechte doma po celý rok.

Široký a těžký květináč jako nejlepší společník na cestě životem

Karasula neboli tlustice ke svému spokojenému životu nevyžaduje mnoho. A je to rozhodně dobrá zpráva pro každého, kdo se řadí mezi začínající pěstitele. Rostlinu jen přesaďte do dostatečně širokého a také těžké květináče. Vhodná je pro ni zemina, kterou je nutné nechat dokonale proschnout po prvním zalití. Pokud zemina neproschne a rostlina ve výsledku bude spíše příliš přelitá, může to vést k jejímu uhynutí.

Při přelití zkáza rostliny velmi často začíná u kořenů, které zahnívají, což následně vede k úhynu skutečně celé rostliny. A v takovém případě přesazení není cestou.  

Publikováno: 30. 01. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Katka Roubalová