Nežijte v plesnivém bytě!

Vlhkost, plíseň, těžký vzduch, neúčinné větrání. To je problém mnoha domácností v panelových bytech i starších domech. Pracující člověk dnes netráví doma dostatečně dlouhou dobu na to, aby dokázal intenzivně a dostatečně dlouho otevírat okna. Stěží vyvětrá deset minut ráno a deset minut večer. A pak se diví! Nechcete-li žít ve vlhkém plesnivém bytě, vsaďte na jistotu. Je totiž více než jisté, že vlastními silami to nezvládnete. Pořiďte si profesionální odtahové ventilátory a vyžeňte vodní páry s kondenzáty z bytu ven! Odtahový ventilátor odsává vzduch z místnosti. Tím zabraňuje, aby se uvnitř usazovala pára či zápach. Odtahový ventilátor lze naprogramovat na pravidelné větrání v časových intervalech nebo použít senzor, který se zapne automaticky se zvýšenou vlhkostí.

​Jak to funguje?

Pára a výpary se uvnitř tvoří každý den, aniž byste si to uvědomovali. Stačí se vykoupat nebo si ohřát jídlo. Pára letící vzhůru narazí na zdivo a okenní rám, kde díky teplotním rozdílům zkondenzuje a přemění se na kapalinu. Ta se v minimálním množství vypaří, ve většinovém ale nemá úniku a působí nepříjemnou vlhkost zdiva a plíseň. Jedinou účinnou taktikou je odsávat, odsávat a odsávat.

​Co ventilátor umí?

A-Invest nabízí odtahové ventilátory značky iCON, Avio, Pulsar, Pulsar Basic, Aviant a Aventus. Liší se co do velikosti, výkonu i designu. U typu iCON, Aviant, Pulsar a Pulsar Basic mohou být ventilátory zapuštěné do zdi či stropu, odtahové ventilátory Aventus lze nainstalovat i do větracích šachet (stoupaček) v panelových domech. Ventilátory Pulsar a  Pulsar Basic a Aviant jsou vybaveny vlhkostním a světelným čidlem. Aviant má navíc také pachový senzor. Moderní kousky lze navíc nastavit i pomocí mobilní aplikace. Odtahové ventilátory dnes mají velmi příjemný design, takže nepůsobí rušivě a dokonce vám v místnosti udělají i parádu. Hodí se do koupelen, kuchyní, ale stejně tak i ložnic a šaten. Ventilátor má místo všude tam, kde se tvoří výpary, kterých se neumíte zbavit.

Publikováno: 30. 05. 2021 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Katka Roubalová