3 tipy na vhodnou barevnou trojkombinaci do bytu, které inspirují každého

Můžete mít doma sebeluxusnější nábytek, podlahy i dekorační doplňky, ale pokud spolu dohromady nebudou „štymovat“ po barevné stránce, veškerá snaha o útulný domov i nemalé investice vyjdou vniveč. Pokud hledáte při zařizování své domácnosti inspiraci, jste tu správně. V následujících řádcích jsme si pro vás připravili 3 tipy na konkrétní barevné trojkombinace do bytu, které ony holé místnosti přemění na perfektní domov, ve kterém se budete cítit po všech stránkách komfortně.

Máte rádi moře? Buďte mu neustále na blízku

Patříte mezi milovníky moře a nejraději byste mu byli na blízku celoročně? Pak si slaďte interiér do odstínů tyrkysové, zelenkavé a bílé, eventuálně černé. Svěží interiér vás po náročném pracovním dnu alespoň na pár hodin zanese zpět na letní dovolenou a poskytne vám šanci na tu chvíli „vypnout“ od starostí. Zvlášť, pokud jej doplníte tematickými doplňky, popřípadě třeba tapetami, závěsy či přehozy s mořskými nebo obecně letními motivy. Spoustu pěkných věcí najdete skrz Internetového poradce.

Lze zkombinovat moderní interiér a přírodní design?

Ano, bez debaty! Chodíte rádi na procházky? Vydržíte hodiny relaxovat na rozpálené louce provoněné rozkvetlými květinami? Pak není nic jednoduššího, než si do přírodního, a přitom moderního stylu naladit i vlastní domácnost. Což takhle ořechové odstíny nábytku, podlah a lišt, šedé (až klidně antracitové) obložení a zelené plochy (a z části vymalování) doplněné o větší množství rostlin, které vnitřní prostory příjemně okysličí?

Jen růžová to může být!

Pro ryze dívčí a dámské prostory se hodí odstíny růžové až fialové. O jak křiklavou a sytou dvojici fialové (nebo růžové) doplníte bílý nábytek a některé ze stěn místnosti, to vašem vkusu nebo vkusu vaší dospívající slečny, které zařizujete nový dětský pokoj. Mějte však na paměti, že syté barvy se u většiny lidí častěji okoukají a při nevhodně zvolené kombinaci odstínů mohou na unavené oči působit agresivně.

Publikováno: 03. 07. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Katka Roubalová