Jak se starat o bazénovou filtraci?

Vyřešili jste úspěšně otázku, jak vybrat bazénovou filtraci? A konečně ji máte. Ale tím to celé nekončí. Pro to, aby bylo možné se v bazénu celé léto pohodlně koupat a nebát se alergických reakcí na vodu či přímo kožních chorob, je potřeba zaměřit se na pravidelnou údržbu filtrace. Co vše je potřeba v rámci údržby filtračního systému dělat a proč údržbu bazénu rozhodně nepodcenit?

Pravidelně čistěte filtrační kartuše

Pokud máte kartušový filtrační systém, je samozřejmě potřeba pravidelně čistit a měnit kartuše. Doporučuje se čistit kartuše alespoň jednou týdně a měnit je každé 2-3 měsíce. Existují však i extra kvalitní filtrační kartuše do bazénu, které vydrží fungovat klidně celou letní sezónu. Pořídíte je ZDE. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, není na bázi papíru, jako u konvenčních levných kartuší, ale jde o vysoce odolný umělý materiál, nejčastěji polyester, který vydrží i vícečetné proplachování. To ostatně stále patří k základním krokům pravidelné údržby kartuše.

Udržujte správnou úroveň pH a chloru

Správná úroveň pH a množství chloru je klíčová pro udržení čistoty vody v bazénu. Pokud jsou tyto úrovně mimo, může to vést k růstu řas a bakterií, které mohou být škodlivé pro zdraví. Měření kvality vody a její úprava je proto stejně důležité jako kontrola a čištění filtračního koše a nádrže, kontrola těsnosti a výměna prasklých nebo opotřebovaných součástí a pravidelná údržba filtrů. I když se vám nemusí líbit fakt, že se koupete ve vodě plné chemikálií, pořád je to lepší, než nechat na své tělo působit řasy a bakterie.

Předcházejte zanesení bazénu

Jedním z důvodů, proč je potřeba se v létě starat o bazénovou filtraci, je skutečnost, že během teplých letních dnů se do bazénu dostávají nejrůznější nečistoty. Ty nemusí pocházet pouze s kazící se vody, o kterou dostatečně nepečujete. Nečistoty se do vody dostanou také z těl koupajících se osob nebo z použitých kosmetických přípravků. I tyto zdroje nečistot se mohou stát potenciálním rizikem a vést k masivnímu růstu řas a bakterií. Proto je důležité si před vstupem do bazénu čistit nohy například od zbytků čerstvě posekané trávy a nenatírat se opalovacími přípravky. I když výkonný filtrační systém s kvalitní kartuší si i s tímto poradí. Filtrační kartuše do bazénu, které vydrží klidně celou sezónu, vám usnadní práci.

Publikováno: 04. 05. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Katka Roubalová