Pojistit si majetek je především věcí osobní zodpovědnosti

Mít klid, usínat s myšlenkou, že kdyby se něco přihodilo, je tu pojišťovna, která v podobné situaci efektivně pomůže. Pokud myslíte dopředu, tak jistě víte, že bez odpovídajícího pojištění riskujete. Nejen na cestách, ale i doma, v práci nebo jinde. Pojistky totiž mají mnoho různých forem a je zcela nasnadě, že nejoblíbenější z nich se týkají majetku. Důležitý je hlavně dobrý pocit, který se s podobnou smlouvou pojí. Nikdy nevíme, co se může stát, ale máme jistotu, že kdyby došlo k nějakým nepříjemnostem, máme se na koho obrátit.

Komplexní ochrana pro každou neblahou událost

Kolik toho vlastně pokrývá klasické pojištění majetku? Nejde jen o požár nebo úder blesku, ale samozřejmě i mnohé jiné situace, které bohužel ani v dnešní době nelze předvídat. Voda tekoucí z pračky nebo další úder živlů, v neposlední řadě nelze opomíjet ani případnou návštěvu nějakých nenechavců. Rizik je v běžném životě opravdu mnoho a neměli bychom je podceňovat. Případná ztráta pak může být hodně nepříjemná, lepší jistě je, když se můžete obrátit na někoho skutečně spolehlivého.

Rychlá a věcná dohoda po internetu

Bez nutnosti osobních schůzek nebo cestování na pobočku, které stojí další drahocenný čas. Může to jít rychleji, v dnešní době je totiž zcela běžné sjednat si pojištění majetku online. Krátký formulář, a tedy minimum osobních údajů, pojistná částka je stanovená podle výměry vašeho bytu nebo domu a má tedy pro všechny zájemce stejný metr. Tato pojistka také spadá do široké rodiny tzv. neživotního pojištění a má tradici už po řadu generací. Pokryje nejen působení přírodních sil, jako je povodeň a vichřice. A v neposlední řadě, dejte si pozor na případné podpojištění a vždy si kontrolujte, na jakou částku je pojistná smlouva vlastně sjednávána.

Publikováno: 21. 03. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Katka Roubalová