Unikátní holografická projekce představuje špičkové televizory a multidoor chladničky Hisense

Česká pobočka technologické společnosti Hisense odkryla hlavní novinky v kategorii televizorů pro rok 2023 skutečně neotřelým způsobem. Zvolila formu unikátní holografické 3D projekce, která nechává ve volném prostoru bez jakéhokoliv projekčního materiálu ožít ve velkolepé audio-vizuální show vlajkové lodě v sortimentu televizorů Hisense pro letošní rok; pozornost upírá i k vícedveřovým, tzv. multidoor chladničkám. Poprvé v Česku je tak k vidění zcela nová holografická projekce bez jakéhokoliv záznamového média i pomůcek pro virtuální nebo rozšířenou realitu. A jejím prostřednictvím i novinky v sortimentu technologické společnosti Hisense.

Návštěvníci nákupního centra Westfield na pražském Chodově si mohou od 9. května 2023 po dobu šesti dní užít vrcholnou audio-vizuální holografickou 3D show. Během ní se ve volném prostoru kolem gigantického projekčního rámu objevují, vznášejí a pohybují trojrozměrné objekty a animované sekvence v nejvyšší obrazové kvalitě s rozlišením 4K doprovázené strhujícím prostorovým zvukem jako v kině. Návštěvníci mohou také pomocí vestavěných vizuálních a zvukových pokynů obsah zachycovat, sdílet a vyzývat ostatní k akcím.

Holografická projekce odkrývá nové špičkové televizory Hisense, které se teprve během letošního roku objeví na tuzemském trhu. A před zraky návštěvníků poodhaluje jejich nejsilnější stránky.

Především je to vlajková loď roku 2023: úchvatná prémiová řada MiniLED televizorů Hisense UX, která nabídne v jednom těle vše, co si můžete přát, a ještě k tomu posouvá hranice možného i toho, na so jsme doposud byli u QLED TV zvyklí. Ve své 110palcové verzi si na lednovém veletrhu spotřební elektroniky vysloužila ocenění CES Innovation Award.

K nám zamíří 85palcová verze Hisense 85UXKQ a menší 65palcová 65UXKQ. Obě mají obrazovku s kvantovými tečkami s novým typem diod MiniLED X, které vytvářejí drobné, přímo osvětlené čtverce, jež lze zapnout nebo vypnout jednotlivě. Výsledkem jsou ještě dokonalejší kontrastní poměry s mimořádně přesnými detaily, sytá černá a absence „haló“ efektu.

Mozkem řady UXKQ jsou nejpokročilejší neuronové čipsety Hi-View Engine X s umělou inteligencí, novinkou je také zvuková technologie CineStage X Surround s vícekanálovými TV reproduktory s výkonnými basy, která nabídne vícerozměrnou akustiku kina nebo koncertního sálu. Milovníky her potěší 144Hz Game Mode PRO se zdvojnásobenou obnovovací frekvencí a také herní technologie AMD Freesync Premium Pro, která se postará o pohlcující interaktivní herní zážitek bez zpoždění a trhání obrazu.

V pokročilé střední třídě pak přijdou na trh ještě tři řady skvěle vybavených MiniLED TV Hisense s kvantovými tečkami. Jsou to řady U8KQ a U7KQ s obrazovými a zvukovými kinotechnologiemi a 144 Hz Game Mode Pro, které mají ambici stát se hlavním tahákem roku 2023. A také řada U6KQ, která skvěle poslouží jako druhá TV v domácnosti, když chcete vedle sledování sportovních přenosů nebo vlastního obsahu ve 4K kvalitě také poměřit své síly při hraní rychlých akčních her.

„Zvolili jsme formu, která neotřelým a hravým způsobem kombinuje vyspělé technologie s chytrým a výstižným audio-vizuálním příběhem. Jako první v oboru jsme tak dali možnost hlavním hrdinům – novým špičkovým televizorům Hisense – ožít před zraky potenciálních zákazníků,“ vysvětluje Markéta Haraldsson, brand manažerka Hisense CZ/SK, a dodává: „Chceme podpořit vnímání značky Hisense jako novátorské a zábavné, plné překvapení i vyspělých technologií, které dávají smysl pro život ve 21. století. Ať už máte rádi sport, kino nebo moderní počítačové hry. Nebo všechno najednou.“

Show využívá unikátní technologické řešení Hypergram, která přináší 360stupňový zážitek pomocí holografické projekce. Ta byla použitá už dříve například ve sci-fi filmech jako Star Wars, Star Trek nebo Iron Man.

Teď jde o zcela nový princip. Gigantický projekční rám a novátorské technické řešení Hypergram se 24 vzájemně propojenými zařízeními totiž narozdíl od tradičního holografu nabízí dokonalý obraz v nejvyšší Ultra HD kvalitě, bez rozmazání či chvění během pohybu objektu i za plného světla. K projekci nevyužívá sklo ani jiný zobrazovací materiál, diváci nepotřebují ke sledování žádné pomůcky, tedy například ani brýle pro virtuální realitu.

První show tohoto druhu ve střední Evropě a Česku probíhá v impozantním centrálním atriu nákupního centra Westfield na pražském Chodově v době od 9.-14. května 2023 a je přístupná veřejnosti. Akci podpoří na sociálních sítích i influenceři.

cz.hisense.com

Video: https://fb.watch/kqf6C6tgpw/

Publikováno: 12. 05. 2023

Kategorie: Ostatní

Autor: Ludmila Burešová