Jak často uklízet?

Uklízíte málo, anebo naopak moc? Patříte mezi bordeláře, nebo jste na smejčení až přehnaně zatížení? Tyto otázky z cyklu „Jak často uklízet?“ si často pokládají nejen ženy, ale také muži. V následujících řádcích vám poradíme, jak si doma udržet čisto, ale na druhou stranu nic nepřehánět a z úklidu se nezbláznit. Protože když strávíte celý den uklízením, nezbude vám čas na důležitější věci - třeba na rozjetí byznysu či relax s rodinou.

Kuchyňská linka

Nejčastěji se musíte zcela logicky věnovat kuchyňské lince, kterou byste měli každý den setřít. Ideálně za pomoci speciálního přípravku, který odstraní nečistoty včetně mastnot a zatočí s bakteriemi. A těch se z potravin na lince a v dřezu pohybuje opravdu hodně. Bakterie se navíc drží i v houbičkách a utěrkách, které je tak nezbytné po každém setření řádně propláchnout vodou.

Pracovní stůl

Pokud má být něco perfektně čisté, pak je to plocha pracovního stolu. Možná se vám do práce nechce právě proto, že máte na stole neuvěřitelný nepořádek. Když si na něm uklidíte a vše zorganizujete, bude se vám k počítači usedat mnohem lépe. A třeba vás bude bavit natolik, že se rozhodnete pro home office. Díky službám jako je PR Yard je vydělávání z pohodlí domova mnohem jednodušší. Ale ještě než se (zdarma) registrujete, udělejte něco s tím chaosem kolem sebe. Úroveň vašeho soustředění a efektivita práce výrazně stoupnou!

Mikrovlnná trouba

V kuchyni ještě na chvíli zůstaneme. Zhruba 2x týdně byste se měli věnovat údržbě mikrovlnné trouby. Zbavit ji mastnost či zbytků jídla můžete za užití přípravku, anebo vody s octem.

Lednice

Všechny potraviny vyndat z lednice, chladící prostor důkladně vymýt a při té příležitosti zkontrolovat trvanlivost potravin. To je potřeba udělat alespoň 1x měsíčně. A ještě něco – když už se vám v lednici něco zkazí, odstraňte tyto nečistoty hned, bez odkladu. Vyhnete se nepříjemnému zápachu i velkému množství bakterií.

Ložní prádlo

Pro komfortní a ničím nerušený spánek je vedle kvalitní postele a povlečení potřeba ložní prádlo pravidelně měnit za čisté. Ideální interval je 1x z 14 dní.

Matrace

Ačkoliv je matrace do jisté míry chráněná prostěradlem, 1x za 2 měsíce ji důkladně vysajte a následně na ni nasypte jedlou sodu, kterou kartáčkem jemně rozetřete, a následně opět vysajte. Pokud má matrace odepínatelný povlak, ve stejných intervalech jej vyperte alespoň na 50 stupňů.

Polštáře

1x za 3 měsíce by měly přijít řada na polštáře, které se často stávají oblíbeným domovem roztočů. Polštáře buď vyperte, anebo nechte odborně vyčistit.

Koberce

V případě čištění koberců záleží na rozměrech, délce chlupů i tom, jak je koberec namáhaný. Například koberec v ložnici má totiž nesrovnatelně jednodušší život než koberec, který zdobí obývací pokoj. Obecně platí, že byste alespoň 1x nebo 2x do roka měli vzít do ruky tepovač nebo parní čistič a všechny koberce pořádně vyčistit.

Publikováno: 03. 04. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: Katka Roubalová