Odhalte skryté nepřátele vaší pračky

Určitě budete souhlasit, když řeknu, že pračky jsou důležitým spotřebičem v každé domácnosti, ale často se stávají obětí skrytých nepřátel. Ti mohou způsobit poškození nebo snížit jejich účinnost praní. Pojďme si říct, jaké jsou nejčastější rizika, které na pračky číhají a jak je řešit.

Vodní kámen

Jedním z největších nepřátel pračky je vodní kámen. Tento usazený minerál může způsobit ucpání důležitých částí pračky a zhoršit její výkon. Použití pračkového filtru, který zabraňuje tvorbě vodního kamene v pračce, může být efektivním řešením jak zachytit minerály už v samotné vodě a snížit tak tvorbu vodního kamene.

Znečištění a zápach

Zbytky pracích prostředků a nečistoty mohou způsobit nepříjemné pachy a znečištění bubnu. Proto svou pračku pravidelně čistěte a používejte kvalitní prací prostředky. Není totiž většího zklamání, než když otevřete pračku a místo vůně aviváže a čerstvě vypraného prádla, vás přivítá zatuchlý zápach. Většinou vám nezbyde nic jiného než pračku vyčistit a prádlo vyprat znovu.

Přeplňování pračky

Během praní, může někdy dojít k poškození oblečení. A to, i když máte správně nastavené požadované programy. Může k tomu dojít například v důsledku přeplnění pračky. Přeplňování pračky může, kromě špatného praní také vést k závažnějším problémům jako je poškození motoru či bubnu pračky.

Elektrické a mechanické problémy

Vlivem opotřebení nebo nesprávné údržby vás mohou překvapit nepříjemné situace, elektrické nebo mechanické závady. Abyste jim mohli v rámci možností předcházet, raději myslete na pravidelné kontroly a údržbu, které jsou nezbytné pro dlouhodobé a bezpečné fungování pračky.

Ucpávaní filtrů

Nezapomínejte pravidelně čistit pračkový filtr, a pokud používáte sušičku, tak také filtr do sušičky. Tyto filtry pomáhají udržovat pračku i sušičku v dobrém stavu, chrání je před zanášením nečistot z praní a zvyšují jejich účinnost. Zanesení filtrů může snadno způsobit problémy se zapáchajícím prádlem, špatným odtokem vody či dokonce zvyšováním provozní teploty a rizikem požáru.

Použitím pračkového filtru si můžete ušetřit peníze i zbytečné problémy, stejně jako při pravidelné údržbě a správném používání pračky a sušičky. Investice do kvalitních doplňků a prostředků, vám navíc přinese dlouhodobé úspory a zajistí, že o vaše spotřebiče a prádlo bude postaráno co nejlépe. 

Publikováno: 04. 01. 2024

Kategorie: Ostatní

Autor: Petra Malinová