Jaké nářadí na doma i do dílny? Seznam, který se vám bude hodit

Jsou věci, bez kterých se neobejde žádná domácnost a tím spíš obyvatelé rodinných domů. Právě tam je totiž takřka neustále zapotřebí něco opravit, předělat nebo přimontovat. A pokud nechcete pravidelně zvonit u sousedů a s prosíkem žádat o zapůjčení základního nářadí, měli byste si ho urychleně pořídit. Chcete se dozvědět, kteří pomocníci by u vás doma rozhodně neměli chybět a na co si dát pozor při výběru?
Tip pro vás: Chcete se vydat cestou kvality? Vsaďte na značky jako Makita, Narex nebo Milwaukee. Přečtěte si o nich více na portálu Sklad Nářadí.

Ruční nářadí, které by doma a už vůbec ne v dílně nemělo chybět

Co na tom, že máte do kutila Tima daleko – přece nebudete volat řemeslníky kvůli každé „prkotině“. Ve vaší skříňce s nářadím by proto měly odpočívat následující kousky:
  • kladivo
  • kleště
  • sada šroubováků
  • sekerka
Výše uvedený výčet je naprostý základ, který vám na drobné práce bude stačit. Pokud si však chcete práci výrazně ulehčit, nahraďte ruční nářadí elektrickým. Tedy samozřejmě za předpokladu, že ho využijete alespoň několikrát do roka. V opačném případě nemá investice cenu a jednorázově šroubky utáhnete i s obyčejným šroubovákem. Ale když už jsme se elektrické nářadí zmínili, nebude od věci vyjmenovat základ, který není určen pouze pro profesionály, ale také pro běžné uživatele:
  • aku vrtačka / aku šroubovák
Zdá se vám to málo? Sortiment elektrického nářadí je pestrý a je jen na vás, jestli využijete i brusku (úhlovou, excentrickou, vibrační nebo jinou - speciální), elektrickou pilu, příklepovou pistoli, pájku a další přístroje. Tak jako tak tvoří naprostý základ inventáře zmíněná aku vrtačka, která vám ušetří spoustu času a námahy.

Na co se zaměřit při výběru nářadí?

Ať už se rozhodnete pro ruční nebo elektrické nářadí (případně kombinaci obojího), nesnažte se za každou cenu ušetřit. Víte-li, že budete nářadí využívat pravidelně, mělo by být ergonomické a dostatečně výkonné. Sortiment tzv. značkového hobby nářadí je cenově dostupný a hlavně – je kvalitnější a odolnější než extrémně levné, ale leckdy naprosto nepoužitelné nářadí.

Publikováno: 19. 10. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: Katka Roubalová