Zapomeňte na beton. Seznamte se s zemními vruty

Betonování je časově mnohem náročnější než tvoření základů za pomocí zemních vrutů. Tvrdnutí betonu může trvat 3 – 4 dny, v případě nepříznivého počasí klidně i týden, což značně zbrzdí práce na stavbě. Naopak zemní vruty lze snadno a rychle aplikovat do země. Skvěle tak nahradí betonové patky, ale i ocelové patky. V našem článku vám prozradíme výhody zemních vrutů a jak je instalovat.

Za pomocí zemních vrutů, položíte základy celé dřevostavby

Zapomeňte na pracné betonování patek, zemní vruty jednoduše zatočíte do země s použitím roxoru nebo ocelové trubky. Velkou výhodou zemních vrutů je, že vám ušetří hromadu času - třeba při stavbě zahradního domku, navíc se vyhnete zemním pracím či bednění. Nelimituje vás žádné měsíční období, vrut můžete zavrtat klidně i v zimě. Případná demolice stavby nebo přemístění je mnohem snadnější.

Svažitý terén nepředstavuje žádný problém

Zemní vruty jsou žárově pozinkované a vyrobené z kovu. Díky tomu odolávají i v horších klimatických podmínkách. Jejich životnost se uvádí kolem 50 let, navíc nevyžadují žádnou údržbu. Vruty se snadno přizpůsobí i komplikovanějším terénům, jako je například svah. Snadno je zavrtáte do země. Pokud vám nejde vrut pořádně zavrtat do země, zkuste použít instalační T klíč.

Výhody zemních vrutů

Zemní vruty se pyšní svou dlouhou životností a snadnou instalací, kdy stačí vrut pomocí trubky nebo roxoru zatočit do země. Jak už jsme výše zmínili, ušetří značné množství času, který byste strávili betonováním. Další předností je jednoduchá recyklace a přemístění. Vrut můžete vytáhnout ze země a použít na jiném místě. Neobsahují žádné chemické ani škodlivé látky, které by mohly znečišťovat životní prostředí.

Publikováno: 21. 01. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Katka Roubalová