Proč se držet při zdi? Nebojte se pestrých barev, které vaše hnízdečko rozzáří

Žijeme v 21. století plných možností a ta tam jsou doby, kdy bylo nutné se za každých okolností držet při zdi. Podlahy, nábytek, polštáře, koberce, závěsy, nejrůznější dekorace a vybavení do domácnosti se dnes vyrábí v milionech různých barevných odstínů. Tak proč toho při zařizování nového hnízdečka či rekonstruování toho stávajícího nevyužít?

Neutrální barvy uklidňují, ale bez pestrého osvěžení působí mdle

Architekti a designéři se shodují, že neutrální barvy působí na lidské vnímání uklidňujícím dojmem. Abyste však dosáhli elegantního interiéru, který vás po měsíci nezačne nudit a do kterého se budete dennodenně po práci rádi vracet, je potřeba neutrální barvy citlivě doplnit pestrými odstíny. Ty místnost rozjasní, rozveselí a nejednou zlepší při špatné náladě váš den.

3 tipy pro domácnost, které vládnou pestré barvy

Co se týče moderních trendů a zajímavých kombinací, které dodají interiéru bytu i domu jedinečný rozměr, aktuálně frčí mj. tyto „sexy“ varianty.

Tyrkysová pro jedinečný dětský pokojíček

Chcete svému „malému já“ dopřát luxusní dětský pokoj, který bude světlý, vejdou se mu tam všechny hračky, a navzdory decentnímu vzhledu bude na vaši ratolest působit pozitivním dojmem bezpečné pevnosti, která je jen a jeho královstvím? Vhodným zkombinováním bílé a tyrkysové přesně tohoto efektu docílíte.

Nevšední zážitky ve žluté kuchyni

S bílou, ale stejně tak elegantní černou nebo šedou barvou (tolik typickými pro domácí spotřebiče nejvyšší kvality) jde skvěle dohromady sytá žlutá. Věřte tomu nebo ne, ale líbivá kuchyň s alespoň z části hravými odstíny je prvním předpokladem pro to, aby se z vaření stal koníček, a nikoliv nenáviděná povinnost v honu za neumřením hlady.

Fialovou si zamilujete v obýváku i koupelně

Což takhle si po náročném dnu dopřát lázeň v koupelně s bílou sanitou a ořechovým nábytkem, a během toho se nechat obklopovat moderními fialovými zdmi a doplňky včetně koberců, ručníků a závěsů? Nádherná představa, no ne? Obdobně jsou fialové odstíny momentálně populární při zařizování obývacích pokojů. Polštářky, potahy, přehozy, závěsy, ubrusy, ale také koberce a nespočet dekoračních prvků v této barvě skvěle doplní nejen šedou, bílou nebo černou sedací soupravu s proskleným konferenčním stolkem.

Publikováno: 03. 04. 2019

Kategorie: Ostatní

Autor: Katka Roubalová