Touha bydlet hezky a útulně. Designové doplňky ve skandinávském stylu jsou stále populárnější

Území skandinávských států Dánska, Norska a Švédka patří mezi čím dál tím častější cíle výletů tuzemských turistů. Není tak divu, že severský styl bydlení je v posledních letech mezi Čechy a Slováky stále oblíbenější. Může za to především touha po hezké a útulné domácnosti s puncem jedinečnosti, na kterou ve zmíněných oblastech narazíte i v hotelích či jiných ubytovacích zařízeních. Zamilovat si takový interiér je pak otázka několika okamžiků. Víte, jaké jsou jeho hlavní znaky a které designové doplňky ve skandinávském stylu hrají prim?

Jak na skandinávský styl?

Skandinávské interiéry jsou zpravidla zařízeny prakticky, pohodlně až ležérně. V důsledku toho jsou velice útulné. Seveřané rádi bydlí minimalisticky, mají silný smysl pro detail a doma počítají především s příjemnou atmosférou, ve které si po příchodu z práce dopřávají zasloužený klid se svými nejbližšími. Ne náhodou jsou to právě dánský a norský národ, s jejichž životním stylem je neoddělitelně spojen pojem a životní styl Hygge.

Co je typické pro skandinávský styl?

Hlavní roli hrají:
  • minimalistický a vzdušný prostor;
  • přírodní materiály;
  • jemné pastelové barvy a světlé barevné odstíny bílé, šedé a krémové;
  • velké množství stylového osvětlení;
  • přehozy, polštářky, koberce, deky a jiné textilní doplňky;
  • starožitnické kousky.

Designové doplňky ve skandinávském stylu by měly hrát jednotným tónem

Pokud se rozhodnete interiérové prostory svého bytu nebo domu naladit do severské pohody, měli byste si vše předem rozmyslet a postupovat při investicích jednotně. To znamená nejen v obývacím pokoji, ale i v kuchyni, pracovně, dětských pokojíčcích nebo koupelně. Designové doplňky ve skandinávském stylu se prodávají do všech zmíněných místností. Je ale pochopitelné, že příležitost nejvíce se „vyřádit“ nabízí obývák, ve kterém trávíme doma (po ložnici) nejvíce času. Sedací soupravy ve skandinávském stylu totiž z logiky věci přímo vyžadují konferenční stolky ve skandinávském stylu a do stejného designu je třeba ladit i další doplňky. Zejména křesla, přehozy, závěsy, ubrusy a v neposlední řadě koberce. Ty budete potřebovat i v ložnici, abyste při cestě z/do postele ve skandinávském stylu nenastydli od nohou. Ve všech místnostech by se o jasno mělo starat světlo stejného designového ražení.

Publikováno: 03. 04. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Katka Roubalová