Matrace vybírejte pečlivě

Spánek je jediným způsobem, kterým tělo a lidský organismus dobíjí energii. Pro dospělé je sice nepostradatelný, ovšem my dokážeme s jeho nedostatkem nějakou dobu úspěšně bojovat. Pro malé děti je však životně důležitý. Únavu nedokážou překonat a ke správnému vývoji potřebují spánku mnohem víc než jejich rodiče. Proto je velice důležité zajistit jim pohodlné a zdravé spaní.

Vhodné matrace pro každé miminko

Miminka jsou nějakou dobu nejspokojenější v blízkosti mámy, a tak není nic neobvyklého, že okupují její lůžko. Když nastane čas přesunu do vlastní postýlky, je tuto nutné opatřit kvalitní matrací, která musí splňovat hned několik důležitých podmínek. V první řadě musí mít dobrou, odolnou a anatomicky přípustnou výplň. Velice oblíbenou výplní matrace je kokosové vlákno kombinované s PUR pěnou. Kokos se spolehlivě postará o prodyšnost a pevnost, PUR pěna zase o dokonalé anatomické vlastnosti, které dají malé páteři vše potřebné k správnému vývoji.

Monitor dechu určuje tloušťku

Samostatné spaní přináší svá rizika. Zejména předčasně narozené děti jsou ohrožené syndromem náhlého úmrtí novorozenců, jemuž dokáže předcházet monitor dechu. Toto sofistikované zařízení monitoruje pravidelný dech dítěte, a v případě, že zachytí zástavu, okamžitě spustí alarm. Ukládá se pod matraci, a protože je tenké a ergonomické, nijak nenarušuje pohodlí dítěte. Matrace však nesmí mít výšku více než osm až jedenáct centimetrů. V opačném případě buď výpadek dechu nezachytí, nebo spustí falešný poplach. Asi je jasné, že ani jednu tuto situaci zažít nechcete.

Mějte nároky i v pozdějším věku

Výběr matrace je investicí do zdraví. Měli byste to mít na paměti. Špatný výběr může u dětí způsobit deformace, které se v dospělosti jen velmi těžce napravují. Dbejte proto na přijatelný kompromis, který poskytne dostatek komfortu a zároveň nezruinuje váš rozpočet. Obecně lze říct, že tvrdší matrace je pro páteř v kterémkoliv věku příznivější. K dokonalému spánku nezapomeňte lůžko vybavit nejen kvalitní matrací, ale také anatomickým polštářem a příjemnou přikrývkou.

Publikováno: 15. 06. 2020

Kategorie: Ostatní

Autor: Katka Roubalová